برگزیده

مسئولین رسیدگی کنند!!!
۳۰ نکته مهم درباره بایدها و نبایدهای عضویت در شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای
چگونه برای هر مشتری بالقوه از زبان مخصوص خودش استفاده کنیم؟
گردش مالی ۱۸۲ میلیارد دلاری بازاریابی شبکه‌ای
«حالا نه» را به «همین حالا» تبدیل کنید
وبینار آموزشی وس لیندن سوم دی برگزار می شود
۲۲ نکته مهم برای موفقیت در بازاریابی شبکه‌ای و فروش مستقیم
نظم فردی؛ اولین و مهمترین پیش نیاز موفقیت

مقالات

سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱:۰۰ نسخه چاپی 0

نظم فردی؛ اولین و مهمترین پیش نیاز موفقیت
فروش مستقیم- نظم فردی ، درست مانند موفقیت، یک انتخاب است و تاثیری فراوانی بر روند زندگی و کسب و کار شما دارد.اگر انتظار دارید از عوامل نخبه بازاریابی شبکه‌ای باشید باید به نظم و انضباط فردی اهمیت دهید.

صحبت از نظم و انضباط شخصی برای خیلی از افراد خوشایند نیست و اصولا هر چیزی که به نحوی با نظم رابطه داشته باشد را رنج آور و دردناک توصیف می‌کنند. عده‌ای حتی شنیدن واژه نظم را دعوت‌نامه ای برای دردسر تفسیر می‌کنند.
جالب است بدانید که  نظم فردی  ممکن است به بزرگ‌ترین سرمایه هر فرد تبدیل شود و توانایی متمایز ساختن او در رقابت‌ها را داشته باشد. نظم فردی می‌تواند بر زندگی اثرگذاری مثبت و مطلوبی بجا بگذارد.

رغبت شما برای بهره بردن از  نظم و دیسیپلین در زندگی عامل تمایز با افراد عادی است.  نظم یکی از انتخاب‌هایی است که می‌توانید مسیر زندگی تان را در آن به روشنی مشخص کنید. می توانید فردی باشید که به تمرینات نظم شخصی اهمیت فراوانی می‌دهد، یا اینکه به دنبال لذت‌های آنی و زودگذر است و به عواقب کنش‌ها یا واکنش ها کمتر می‌اندیشد، اینکه در هر لحظه جز کدام دسته باشید تاثیر مستقیمی بر زندگی و حجم دستاوردهایتان دارد. با تصمیم‌گیری صحیح برای تقویت آن، می‌توان تسلط کاملی بر زندگی خود داشت.
نظم فردی به معنای معامله لذت لحظه‌ای و زودگذر با چیزی است که در آینده به مراتب بهتر خواهد بود. مفهوم ذاتی نظم فردی تمایل به گزینش خشنودی دیرهنگام در مقابل لذت‌های آنی یا به بیان دیگر، به کم بسنده نکردن و خواستن برترین‌هاست.

ورزش کردن یکی از نقاطی است که خیلی از افراد با داشتن نظم در آن به مشکل می‌خورند. تصمیم به ورزش نکردن به طور حتم در لحظه با حس رضایتمندی همراه خواهد شد. با این حال این لحظه زودگذر است و متوجه خواهید شد که مسیر راحت را انتخاب کردید، در عوض نتایجی که می‌توانستید در طولانی مدت بدست آورید.  زمانی که به طور مداوم ورزش می‌کنید، در واقع امروز را فدای موفقیت در آینده کرده‌اید. حسی که امروز دارید اهمیت ندارد؛ مزایای ورزش کردن در طولانی مدت را نباید فدای راحتی و آسایش لحظه‌ای کرد.
یادگیری نظم بخشیدن به تصمیمات با چشم انداز طولانی مدت، حس رضایت از زندگی و موفقیت‌های بیشتر را به همراه می‌آورد.  همزمان که تصمیم می‌گیرید، باید در لحظه به فکر عواقب آن در دراز مدت باشید. هر تصمیمی که امروز گرفته می‌شود، انجام یا عدم آن، در آینده چندین شاخه خواهد شد.

توانایی شما برای تمرین  نظم فردی با داشتن اهدافی که انتظار دارید به شما برای رسیدن به نتایج دلخواه کمک کند، به طور چشم‌گیری افزایش خواهد یافت. اگر هدف‌تان رسیدن به وزنی دلخواه است، یا تصمیم دارید میان همکاران‌تان فرد محترمی باشید، اگر خواهان برتری در کسب و کار یا زندگی شخصی‌تان هستید، این اهداف هر کدام چارچوب های متفاوتی دارند. داشتن هدف به هر تصمیمی مقصود خاصی می‌دهد. اگر تصمیم مرتبط با یک واکنش خاص با هیچ گونه هدف یا رویایی همراه نباشد، هیچ مقصودی جز رسیدن به لذت آنی در آن دیده نخواهد شد.
مثال مقابل را در نظر بگیرید: در مقابل شما کیک مورد علاقتان قرار دارد، قبلا مقداری از این کیک را خورده‌اید اما ظاهر وسوسه کننده این کیک از ذهنتان بیرون نمی‌رود. ممکن است خودتان را به خوردن تنها تکه کوچکی متقاعد کنید. با این حال، مقاومت می‌کنید چون میزان خوردن در هر وعده است که شما را لاغر یا چاق می‌کند.
داشتن نظم در هر زمینه‌ای از جمله خوردن و ورزش کردن است که سبب ارتقا سطح زندگی در بخش‌های دیگر می‌شود. باید از همان اراده‌ای که برای برداشتن تلفن یا دیدن سریال محبوب‌تان در تلویزیون استفاده می‌کنید، برای ورزش کردن یا رعایت رژیم غذایی بهره ببرید.

شما با یک جلسه تمرین در باشگاه بدنسازی به هیکل ایده آل خود دست پیدا نمی‌کنید بلکه در نتیجه رعایت برنامه روزانه و پایبندی به آن در طولانی مدت به بهترین نتایج دست خواهید یافت. غیبت در جلسات تمرین مانع از دستیابی به نتایج دلخواه می‌شود ولی رضایت لحظه‌ای را به دنبال دارد. برای رسیدن به هیکل ایده‌آل یا ساخت کسب و کار موفق، شما باید به تاخیر انداختن لذت را تمرین کنید. نظم فردی انتخاب روانی برای نتایج دراز مدت است.
چرا تمرین نظم فردی دشوار است؟ در حالی که بسیار هم ساده است. در وجود انسان دو ندای درونی وجود دارد که به طور پیش‌فرض خواهان لذت و آسودگی است. آنچه این تمرین را دشوار می‌کند پدید آوردن ندایی جدید در ذهن برای به تاخیر انداختن لذت در لحظه است. خبر خوبی که راجع به این پویایی وجود دارد، امکان تصمیم‌گیری در هر لحظه و روز از زندگی است. آیا شما از ندای درونی که خواستار لذت آنی است پیروی می‌کنید یا اراده ساخت ندایی جدید برای مقابله و جایگزینی آن را دارید؟

شخصیت و انضباط در وجود بشر ارتباط قابل توجهی با هم دارند. آیا افرادی که نظم فردی ندارند، شخصیت نیز ندارند؟ خیر. با این حال، شخصیت اغلب بنیان و اساس انضباط نفس است. در دراز مدت، تمرین برای داشتن نظم و حس رضایتمندی سبب شکل‌گیری تصویر مثبتی از فرد می‌شود.  برای گرفتن بهترین تصمیم و داشتن زندگی ایده‌آل و آینده بهتر، باید لحظات زودگذر را به فراموشی بسپارید.
اگر امروز در تجارتی مشغول به فعالیت هستید، حفظ ظاهر اهمیت بسیاری دارد البته ظاهر فراتر از آراستگی و لباس‌هایی است که بر تن دارید. عادت‌های روزمره، نشان دهنده  نظم فردی و بیانگر هویت و اصالت واقعی شما است.
انسان‌ها برای پیروی کردن و باور داشتن به فردی که توجهی به لذت‌های زودگذر ندارد بسیار راحت‌تر و سریع‌تر تصمیم‌گیری خواهند کرد تا شخصی که به اهداف و رویاهای بزرگ تعهدی ندارد.

توانایی ارتباط‌گیری با ندای درونی برای تقویت اراده و تمرین برای رسیدن به نتایج دلخواه، ارتباط زیادی با بزرگی هدف و سمت و سویی دارد که به رویاهای خود داده‌اید. اگر هدفی هست که تمایل زیادی به آن دارید، تصمیم‌گیری برای رسیدن به نتایج مطلوب در طولانی مدت بسیار راحت‌تر است تا تصمیمی که هیچ‌گونه پایبندی احساسی نسبت به آن ندارید.
همزمان با تمرین برای  نظم فردی، یک پدیده ساده روانی رخ می‌دهد. افراد دعوت ذاتی و غیرارادی به لذت را در لحظه دریافت می‌کنند و استثنایی در این زمینه وجود ندارد. اما، به این دلیل که توانایی و ظرفیت خود برای تامل در خصوص عواقب تصمیمات‌شان را تقویت کرده‌اند، قدرت شخصی مورد نیاز برای رفتار در جهت اهداف خود را دارند. این افراد همچنین توانایی ذهنی برای تفسیر و توجیه ندای درونی که خواستار لذت آنی است، را دارند. به خاطر داشته باشید که این ندای درونی بسیار متقاعد کننده است، اما افراد موفق توانایی مباحثه و مجادله با  لذت آنی  را دارند.

این ندا را باید ارباب مصالحه نامید که همواره سعی در نقض احتمال رسیدن به موفقیت طولانی مدت را دارد.

چهار کاربرد سودآور نظم فردی به شرح مقابل است:

1 – خوش قول و وقت شناس باشید: انسان‌های زیادی اعتبار خود را با عدم پیاده‌سازی اصول انضباط و وقت شناس نبودن مقابل شرکای تجاری‌شان زیر سوال می‌برند. زمانی که قرار ملاقاتی را با فردی دارید، چه به صورت تلفنی یا حضوری، وقت شناس بودن نشان از احترام شما برای ارزش وقت فرد مقابل است چراکه شما مایل به اولویت‌دهی به دیدار با وی هستید. در مقابل، دیر رسیدن این پیام را القا می‌کند که وقت طرف مقابل برای شما ارزشی ندارد و وقت شما از اهمیت بیشتری برخوردار است. بسیار زود رسیدن خیلی بهتر از اندکی دیر رسیدن است. با تمرین نظم در این زمینه شما نشان خواهید داد که صحبت و قول تان محترم است. خوش قول بودن سبب پیروی دیگران از شما می‌شود.

2- کارهای‌تان را به تعویق نیاندازید: عدم انجام به موقع کارها  نتیجه بی‌نظمی است. هر روز فهرست کارهایی که باید در پایان آن روز انجام دهید را فراهم کنید، سپس، کارهایی کم اهمیت را  با این هدف که برنامه‌هایتان زودتر به پایان برسد، اولویت‌بندی کنید. با شوق فراوان به سمت کارهایی که تمایل کمتری به انجام آن‌ها دارید حمله‌ور! شوید و به خودتان یادآوری کنید که انجام این کارها از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه مابقی کارها به مراتب راحت‌تر انجام می‌شود.

3- سلامت فیزیکی و ظاهر خود را حفظ کنید: داشتن نظم در این زمینه سبب پیشی گرفتن و بهبود نظم فردی در سایر بخش‌های زندگی می‌شود. اگر شما انضباط را در زمینه خوردن و ورزش کردن رعایت کنید، به اراده‌ای دست خواهد یافت که به طور موفقیت آمیز  در همه امور زندگی‌تان گسترش خواهد یافت. استفاده از نظم شباهت بسیاری با تقویت عضله دارد. هر چه بیشتر از آن استفاده کنید، تجربه بیشتری بدست می‌آورید و بهره بردن از مزایای طولانی مدت آن راحت‌تر خواهد بود.

4- اخلاق کاری حرفه‌ای داشته باشید:  اخلاق حرفه‌ای در کار شما را از سایرین در گستره بازاریابی شبکه‌ای متمایز کند. بسیاری از افراد تمایل به کار کردن سخت در مدت کوتاه را دارند در حالی که تنها تعداد اندکی در دراز مدت سخت می‌کوشند. با نشان دادن اخلاق کاری قوی از خود، شما برای دیگران الهام بخش خواهید بود تا از شما پیروی کنند. تلاش متمرکز رشد سریع کسب و کار را به دنبال دارد و سبب درآمدزایی کلان و پرورش مدیران موفق خواهد شد. تلاش  بیشتر و توانمند سازی مدیران موفق در نهایت منجر به ایجاد سازمان گسترده‌ای خواهد شد، که دیگر نیازی به تلاش بی‌وقفه ندارد.

نظم فردی مزایای محسوس و نامحسوس زیادی را به همراه دارد:

- عزت نفس
- اعتماد به نفس
- انرژی مثبت نسبت به خود که منعکس کننده عزت نفس، اعتماد به نفس و باور به موفقیت است و افراد زیادی جذب آن خواهند شد.
-  تحول سریع در زندگی و کسب و کار
- به این دلیل که تمرین  نظم فردی یک عادت است، این عادت در زندگی شما تاثیر آشکاری خواهد داشت.

ده ها و صدها موقعیت  در زندگی روزمره هستند که می‌توان خیلی فوری از آن لذت برد، یا اینکه  اقدام به تجربه آن در بلند مدت کنید. اگر انتظار دارید از  عوامل نخبه بازاریابی شبکه‌ای باشید، باید هر آنچه که انسان‌های موفق پیشین انجام داده‌اند را با موفقیت پشت سر بگذارید. افراد با بالاترین سطح درآمد در این حرفه رو به انضباط و نظم فردی می‌آورند و خواهان رضایتمندی و خرسندی در بلند مدت هستند.

لحظه‌ای درنگ کنید و جایگاه کنونی خودتان را در نظر بگیرید. به  چهار مورد ذکر شده نگاهی مجدد بیاندازید و در هر مورد نمره‌ای از صفر تا ده به خود بدهید. اگر در زمینه‌ای نمره کمتر از 8 دریافت کردید، با تمرین، نمره ضعیف را  به ده برسانید. این اقدام می‌تواند تاثیری  فراوانی  بر روند زندگی و کسب و کار شما داشته باشد. به خاطر داشته باشید که نظم فردی ، درست مانند موفقیت، یک انتخاب است.


 
به ما بپیوندید