برگزیده

مسئولین رسیدگی کنند!!!
۳۰ نکته مهم درباره بایدها و نبایدهای عضویت در شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای
چگونه برای هر مشتری بالقوه از زبان مخصوص خودش استفاده کنیم؟
گردش مالی ۱۸۲ میلیارد دلاری بازاریابی شبکه‌ای
«حالا نه» را به «همین حالا» تبدیل کنید
وبینار آموزشی وس لیندن سوم دی برگزار می شود
۲۲ نکته مهم برای موفقیت در بازاریابی شبکه‌ای و فروش مستقیم
نسلی که معادله ها را به هم خواهد زد.

مقالات

چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰:۰۰ نسخه چاپی 0

نسل جدید فروش مستقیم ایران...
نسلی که معادله ها را به هم خواهد زد.
فروش مستقیم- نسل جدیدی در حال ساخته شدن است. با قواعد و ظواهری متفاوت. این نسل ذات حقیقی صنعت را فهمیده است و ستون بقای صنعت فروش مستقیم در ایران خواهد شد.

فروش مستقیم آزادترین کسب و کار دنیاست... می توانی به آن ملحق شوی و هر سازی که دلت می خواهد بنوازی. اگر خارج از قوانین مملکتی و شرکتی کاری انجام ندهی هیچ وقت گرفتار دردسر نخواهی شد. اما ساده لوحانه است اگر فکر کنیم با حرکت در خلاف جهت نظام طبیعت می توانیم دوام بیاوریم! آنچه که در کل دنیا در طول هفت دهه رخ داد با سرعتی چندین برابری در ایران در حال وقوع است. طبیعت به این نگاه نمی کند که من از این تغییر خوشم می آید یا نه! سیر طبیعی صنعت این را لحاظ نمی کند که نام من را روزگاری بر سر در بازاریابی شبکه ای ایران می نوشته اند یا نه! طبیعت هیچ بازاری رعایت حال هیچ "غول بازاری" را نمی کند! مانند رودی خروشان رد می شود و می رود. حال اگر می خواهی تلاش کنی که با "باورهایی که باور کرده ای" همچنان روی صخره بایستی و به این رود دستور دهی که از روی تو رد نشود... بسم الله.... امتحان کن!
فروش مستقیم همچنان که آزادترین کسب وکار دنیاست بی رحم ترین آن نیز هست. چرا که مجهّز به روحیه ای است که به طور خودکار آنان که ساز ناکوک می زنند را به بیرون پرت می کند. نه ژن خوب می فهمد، نه داشتن رانتی خاص در آن اثرگذار است، نه به جنسیتی خاص برتری می دهد، نه سابقه کاری را ملاکی برای موفقیت قرار می دهد، نه به این علت که روزگاری بزرگ بوده ای این حق را به تو می دهد که همیشه بزرگ باقی بمانی.
پرده آخر.... نسلی جدید در حال ساخته شدن است.
خیلی ها فکر می کنند که من و آتورینا این روزها فعالیت کمی داریم. اما باید بگویم که بر عکس این تصوّر، ما در شلوغ ترین روزهای خود هستیم. چرا که از جایی به بعد تصمیم گرفتیم که وارد زمین بازی بشویم و وقتمان را با گروه های کوچک سپری کنیم. گروه هایی که نه صدای داد و بیداد آنها به جایی می رسد. (ابته اگر داد بزنند) و نه عکس های آنها روی بنرها و پوسترهاست.
نتیجه فوق العاده عااااالی بود....
من امروز بانوی خانه دار 50 ساله ای را در اهواز می شناسم که در عین حال اینکه نمی داند که "هر کی موند و خواست، رفت" سروده کیست اما این توانایی را دارد که در قطار اهواز به تهران چهار میلیون تومان کالا بفروشد.
من امروز دانشجویی را در بندرعباس می شناسم که به صورت پاره وقت در این صنعت کار می کند و هنگامی که برایم سوال می فرستد راجع به این سوال ندارد که پلن باینری بیشتر پورسانت می دهد یا طرح برک اوی؟ بلکه سوالش این است که وقتی با پراسپکت صحبت کردیم و گفت "بهت خبر میدم" بهتر است که به او چه بگوییم؟
من امروز بانوی جوانی را در رشت می شناسم که گردهمایی های نمایش محصولی برگزار می کند که نتایج خیره کننده ای از آن میگیرد.
من جماعت تازه کاری را در مشهد می شناسم که به طرزی زیبا ابزار مشتری یابی برای خود ساخته اند و همانندسازی را برای خود راحت کرده اند که مشخص است که سازمان هایی خواهند ساخت که سالهای سال عمر کند.
شاید عده ای که کارشان همیشه دیدن نیمه خالی لیوان است در این بین پیدا شوند و بگویند که "ولی هنوز اونایی که بد کار میکنن بیشترن"... بله! بیشترند! اصلا شاید همیشه بیشتر باشند. شاید همیشه در اکثریت باشند. اصلا چه کسی گفته که همیشه "درستی" باید در اکثریت باشد. صحبت سر اکثریت و اقلیت نیست. صحبت سر این است که این نسل "ستون محکم بقای این صنعت در قرن پانزدهم شمسی است" اگر شما هنوز صدای آن را نمی شوید دلیلش این است که این ستون اهل داد زدن نیست. اهل یارکشی و پر کردن سالن ها نیست. بلکه اهل عمل است. درست در هنگامی که بسیاری درگیر این هستند که خدمات بهتر است یا کالا... این گروه مشغول این است که "هر روز با یک نفر آدم جدید صحبت کند".
نسلی که میراث راستین این صنعت را زنده نگه می دارد. پای درستی ها می ایستد و هیچ صدایی حواسش را پرت نمی کند. نسلی که متوجه شده که اگر میخواهد سازمانی بسازد که سالهای سال سازمان باشد می بایست "مشتری" داشته باشد. نسلی که طاقت می آورد. زیرا که فعلاً کسی صدایش را نمی شنود. فعلاً مدیرعاملی تحویلش نمی گیرد، فعلاً قانونی به نفع او وضع نمی شود و فعلاً تصمیمی به نفع او گرفته نمی شود. اما ذات حقیقی این صنعت را فهمیده است و به زودی فصل برداشت او نیز خواهد رسید.
                                                                                                                                                                                                                                                              پیام مقیم اسلام
                                                                                                                                                                                                                                                               20 مرداد 1398
به ما بپیوندید