برگزیده

مسئولین رسیدگی کنند!!!
۳۰ نکته مهم درباره بایدها و نبایدهای عضویت در شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای
چگونه برای هر مشتری بالقوه از زبان مخصوص خودش استفاده کنیم؟
گردش مالی ۱۸۲ میلیارد دلاری بازاریابی شبکه‌ای
«حالا نه» را به «همین حالا» تبدیل کنید
وبینار آموزشی وس لیندن سوم دی برگزار می شود
۲۲ نکته مهم برای موفقیت در بازاریابی شبکه‌ای و فروش مستقیم
داستان راهبری که خودش الگوی راهبری است

مقالات

چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۳:۰۰ نسخه چاپی 0

اورین وودورد نمونه راهبری که الگوی دیگران است
داستان راهبری که خودش الگوی راهبری است
فروش مستقیم- بسیاری اوقات این اتفاق برای راهبران می افتد که در دوراهی تصمیم بین اخلاقیات و درآمد قرار می گیرند. داستان زندگی حرفه ای اورین وودورد نمونه ای از راهبری است که مسیری متفاوت را انتخاب کرد. این داستان توسط پشتیبان او با نام لری ون بوسکرک نوشته شده است.

اورین وودورد و همسرش لوری در طول 25 سال گذشته، اجتماعی صدها هزار نفری ساخته‌اند، با این حال تعداد انگشت شماری مثل من از این امر با خبر هستند. در واقع، من و همسرم  زوجی هستیم که در ساخت اجتماع اورین و لوری وودورد را در سال 1993 کارمان را با وارد کردن آنها به کسب و کارمان آغاز کردیم و از همان زمان دوست و همکار بوده‌ایم. ما تغییر و تحول این زوج از دو تا بچه‌ی خجالتی با دو سه مهارت بیزنسی به سخنرانان و لیدرهایی بین المللی را از نزدیک شاهد بوده‌ایم. با توجه به شایعه‌های فراوان، شنیده‌ها، و نظرات عامه پسند درباره افراد موفق، من تصمیم گرفتم که واقعیت امر ماجرای اورین و لوری وودورد را افسانه زدایی کنم. آنچه این زوج را از دیدگاه من منحصربه‌فرد می‌کند و جایگاه لیدر و انسان به آنها می‌بخشد را با شما در میان می‌گذارم.

یک، وودوردها لای پنبه بزرگ نشده‌اند _ پدر هر دوی‌شان در میشیگان به عنوان کارگر ساده کار می‌کردند. اورین و لوری مصداق داستان بچه‌های فقیری هستند که به بالاترین موفقیت‌ها می‌رسند. وقتی شروع کردند چیزی نداشتند جز رویا و رفتن در مسیر رشد شخصی، آنها از زوج تازه ازدواج کرده که ما اول دیده بودیم، تبدیل به مولتی میلیونرهای بدون بدهی شدند، و من تمام این‌ها را از نزدیک شاهد بودم.

وودوردها در شرکت جدید  (Quixtar) که زیرمجموعه ای از شرکت مادر یعنی کمپانی بزرگ Amway  بود به ما پیوستند و از سال 1999 تا 2007 در این شرکت سریعترین رشد را داشتند. آنها از همایش‌های بزرگ‌ چند صد نفری‌شان به پرکردن ظرفیت برزلین سنتر (جایی که ایالت میشیگان در آن بسکتبال بازی می کند) رسیدند تنها طی شش سال! در واقع، مالک و مدیریت کویکستار افتخار عضویت در اعضای اصلی سخنران در بزرگترین همایش شرکت را به آنها داد، سخنرانی در کنار دکتر فیل و دیگران.

دو، وودوردها تقریبا 30 سال زندگی طبق_اصول داشته‌اند. از بچه‌هایی که در زندگی دست و پا می‌زدند، تبدیل به الگوی ازدواج و بیزنس، بدون خیانت، مواد، جرم، یا حتی کارهای برد-باخت شدند و من می توانم این حرف را تصدیق کنم چونکه اسپانسر اصلی و دوست آنها بوده‌ام. کسی که شخصا تمام این ها را دیده است. در حقیقت، وودوردها چیزی ورای تشخص دارند و کاراکتر را  تعریف کرده‌اند. به عنوان مثال پس از اینکه کویکستار برای هفتمین سال متوالی قیمت‌ها را افزایش داد، که موجب کاسته شدن از فرصت‌های موفقیت برای افراد جدید شد، اورین وودورد عقب ننشست که بی سر و صدا پول‌های خودش را بشمارد. در عوض کاری کرد که از اجتماع و فرصت محافظت کند.
هنگامی که کِن مک دونالد، مدیر کویکستار و پشتیبان قدرتمند اورین اعلام کرد که مالکان تغییری در  قیمت ها نخواهند داد، اورین حیرت زده شد. نامه‌ای شخصی برای داگ دواز، مالک شرکت ام‌وی نوشت، که با احترام نگرانی‌های خودش را مطرح کرد. با وجود اینکه بسیاری از تاپ لیدرهای کویکستار، همچنین خودم، همین نگرانی‌ها را داشتیم، تنها اورین  این شهامت را داشت که به طرزی شایسته با مشکل روبرو شود و امضای خودش را پای آن بگذارد.

سه، به طرز فاجعه باری برای همه که با آن درگیر بودند، کویکستار به جای پرداختن به مسئله‌ی اورین، تیم حقوقی کویکستار یک بند "عدم-رقابت" به فرآیند تمدید قرارداد توزیع کنندگان اضافه کرد (چه کسی واقعا این قراردادها را می‌خواند؟). این بند به شکل موثری افراد را مجبور می‌کرد برای بقاء در مدل کسب‌وکارشان درآمد کسب کنند، حتی اگر ناراضی باشند. اکثر توزیع کنندگان ارشد کسب‌و‌کار کویکستار پاسخی واقع‌بینانه دادند، ترجیح دادند به جای حمایت از افراد جدیدالورود، درآمدشان را حفظ کنند اما اورین چنین کاری نکرد. از سوی دیگر، او، طرف توزیع کننده‌ ها ایستاد و با تشویق همکار خودش کریس بریدی به شرکت پیشنهاد تغییر در طرح درآمدی و شیوه قیمتگذاری کالا را ارائه کرد.
اگر در طول این سالها تنها یک اصل را از اورین آموخته باشم این است که اگر او بر سر دوراهی انتخاب بین دستاوردهای شخصی و اصول اخلاقی قرار گیرد بدون شک اصول اخلاقی را انتخاب می کند.

چهار، پس از اینکه کِن مک‌دونالد به طرز غیر منتظره‌ای بازنشستگی‌اش را اعلام کرد، تیم مدیریتی و حقوقی جدید به سبک برد-باخت پاسخ نامه اورین را دادند. برد-باخت، به هرحال، همانطور که استیون کاوی می‌گوید نتیجتا منجر به باخت-باخت می‌شود.
کویکستار اورین وودورد و کریس بریدی را "اخراج" کرد، آنها را "عاملان بد" و "رهبران کج‌‌رو" لقب داد فارق از اینکه آنها تمام تقدیر، جوایز، و پاداش‌هایی که کویکستار در طول یک مقطع هشت ساله ارائه داده بود را به دست آورده بودند.
ناگفته پیداست، این استراتژی قانونی نتیجه معکوس ناگواری داشت. این نگرانی اورین از بابت بند "عدم-رقابت" را تایید کرد، از این جهت که چطور یک کارآفرین می‌تواند اخراج شود اگر آنها صاحب کسب‌و‌کار خودشان هستند؟ بدتر از همه این‌که، چطور یک کارآفرین می‌تواند "اخراج" شود و بعد اجازه نداشته باشد کسب‌و‌کار دیگری را شروع کند؟ محور مشکل مربوطه، در هر حال، این است که اجتماع، بروکراسی را دنبال نمی‌کند، آنها لیدرها را دنبال می‌کنند. برای مثال، اگر هیئت یک کلیسای عظیم، کشیش‌های محبوب را به شکلی ناعادلانه "اخراج" و "حذف" کند، اعضای کلیسا چه واکنشی نشان می‌دهند؟
مارسی و من، به همراه بیش از چهل هزار نفر دیگر از صاحبان کسب‌و‌کار دسته جمعی استعفا دادیم. خوشبختانه، کویکستار دیگرفعالیت اقتصادی ندارد، وکلایی که این استراتژی حقوقی خاص را پیشنهاد داده بودند بازنشسته شدند، و باقی کسانی که در کویکستار ماندند و استعفا ندادند به شرکت ام وی رفتند، "شرکت بزرگ بین المللی که در سال 1959 تاسیس شد".

پنج، اورین و کریس (که تا پیش از این هرگز کسی از آنها شکایت نکرده بود) در دادگاه‌های متعدد ایالت‌های مختلف درگیر ده‌ها دعوی قضایی شدند. به علاوه، اورین و کریس توسط رسانه ها و بلاگرهای ناشناسی که اجازه نمی‌دادند حقیقت آشکار شود مورد حجوم قرار گرفتند. در واقعیت، میزان وقت و پولی که رقیب‌های‌ وودورد و بریدی صرف تلاش برای نابود کردن‌ آنها کردند تبدیل به بزرگترین پشتیبان و پشتکار آنها شد. خوشبختانه، اورین و کریس از آن دسته افراد نیستند که به راحتی تسلیم شوند. پس از تقریبا سه سال، کویکستار در نهایت خسته شد و کمپین فاجعه بار باخت-باخت را با صرفنظر کردن از تمام نزاع‌ها به پایان رساند.
دلیل این‌که خیلی‌ها دنباله روی وودورد و بریدی هستند این است که ما همیشه در هنگامی بروز مشکلات لیدرهایی را دیده‌ایم که با حضور در صف اول در حال تلاش برای حفظ اجتماعمان هستند. لیدرشیپ اینچنینی در دوره های مختلف به ندرت دیده شده است و امروزه تقریبا وجود ندارد. به همین خاطر، فرصت برای لیدرهای نسل بعد در شرکت لایف (شرکت جدید ما) بیش از هر زمان دیگری است. در عین حال که پول درمی‌آوریم، لذت می‌بریم و تفاوتی را رقم می‌زنیم.
شش، از دیدگاه من، اورین وودورد دوربین‌ترین و راسخ‌ترین فردی است که تا به حال با آن آشنا شده‌ام. درباره چیزهایی که مهم هستند، به سادگی اصول را تشخیص می‌دهد، دستش را روی اصل مطلب می‌گذارد و اجازه نمی‌دهد هیچ مسئله دیگری حواسش را پرت کند.
هفت، با وجود این‌که ما در اصل اسپانسر اورین و لوری بودیم، اما همچنان تاکتیک‌های قدیمی که از مشاورین قبلی‌ام یاد گرفته بودم، استفاده می‌کردیم. با  از دست دادن میلیون‌ها دلار در یک سرمایه گذاری تجاری، به این موضوع پی بردم ‌که به یک دیدگاه و سیستم جدید نیاز دارم که در کسب‌و‌کار و زندگی‌ام به جلو قدم بردارم.
و با وجود اینکه بیست سال از من کوچکتر است، استعداد سازمانی و رویکرد برنده‌ی اورین مرا به سوی رهنمودهای خودش کشاند. در طول سه سال پیروی از رهبری او مارسی و من به لحاظ مالی به استقلال رسیدیم و بیست سال است که همانطور باقی مانده‌ایم.

هشت، اورین همیشه چیزی که می‌بیند را به شما می‌گوید، نکته‌ای را ناگفته نمی‌گذارد، و منتظر موفقیت شماست. حقیقت را با عشق و علاقه بیان می‌کند و انتظار دارد دیگران هم همین گونه عمل کنند. اگر شما از این اصول پیروی کنید، یک دوست ماندگار تا آخر عمر به دست خواهید آورد. اگر موافقت نکنید و گوشه‌هایی از حقیقت را انکار کنید، رابطه‌ کاری‌تان با اورین و لوری دوام نخواهد آورد. تمام کسب‌و‌کار خلاصه می‌شود در رابطه، و هیچ اجتماع لیدرساز دیگری در دنیا نمی‌شناسم که به اندازه یک دهه، دو دهه، و نزدیک به سه دهه رابطه‌ای را داشته باشد، که وودورد داشته است. به علاوه، نبوغ اورین در سیستم و سازمان دهی که با مهندس شدن در جنرال موتور در سن بیست و پنج سالگی شروع شده بود ، در نهایت به خلق سازمانی شد که به هزاران نفر از ما کمک کرده روابط بهتری داشته باشیم، کنترل اوضاع مالی خودمان را در دست بگیریم و موفقیت‌های مالی بلند مدت ایجاد کنیم.

نه، از اینکه اورین تقدیرنامه‌های زیادی دریافت کرده است غافلگیر نمی‌شوم-توسط مجله inc جزو 20 رهبر تاثیرگذار جهان نامیده شده و در سن 53 سالگی کتابی نوشته که جزو 100 کتاب برتر تاثیرگذار لیدرشیپ در تاریخ است – چون هرکاری که این زوج انجام می‌دهند، آن را به بهترین نحو به ثمر می‌رسانند.

ده، عشق اورین و لوری به خدمت‌رسانی و کمک زندگی‌های بسیار زیادی را دگرگون کرده است، از جمله زندگی مارسی و من. وقتی کسی آن‌قدر به شما باور دارد که از حقیقتی با شما حرف بزند که از آن دوری می‌کرده‌اید، دو گزینه پیش روی شما قرار می‌گیرد – حقیقت را بپذیرید و و فرآیند تغییر را آغاز کنید، یا حقیقت را رد کرده و فرآیند ترک کار را آغاز کنید. مارسی و من تصمیم به تغییر گرفتیم پس شما هم می‌توانید. اگر اورین و لوری وودورد داخل یک تجارت باشند، شما می‌توانید به آن کسب و کار اعتماد کنید که درست و وصحیح است، و اگر حاضر باشید که از همان اصول پیروی کنید، آن وقت شما هم می‌توانید در آینده داستان رشد خودتان را در میان بگذارید، درست مثل من که حالا داستان خودم را به اشتراک گذاشتم.
ارادتمند،
لری ون بوسکِرک

لینک اصلی مقاله: https://larryvb-48.medium.com/its-time-to-expose-the-real-orrin-woodward-65694512bd5e
به ما بپیوندید